אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר הרשמה יוקנובה
באנר אייאמס
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר סרטונים יוקנובה
בובי, רקסי, הנרי, חץ- האם זה משנה איך קוראים לו?

האם זה משנה איזה שם אתם קוראים לכלב או לחתול שלכם? תתפלאו אבל התשובה היא– כן.

אומנם לכלב או לחתול אין זהות הקשורה לשם, הוא לא נעלב, לא מובך ולא גאה בשמו, בשבילו זה צליל מוכר המסמן שאתה מעוניין בתשומת ליבו. אז למה בכל זאת שווה להקדיש לבחירת השם מחשבה? כי השם מביע את האופן בו אתה רואה את כלבך ,את התייחסותך אליו ואת מערכת היחסים בניכם. 
רוב האנשים בוחרים שמות לפי מראה או אופי חיית המחמד. יש אנשים שעוד לפני שהייתה להם חיה ידעו איך הם יקראו לה, זה יפה כי זה אומר שהכלב חשוב להם והם השקיעו זמן בבחירת השם. בארץ השם הנפוץ ביותר לכלבות הוא ליידי ולזכרים בוני. שמות נפוצים נוספים הם: שוקו, מוקה, רקס, לולה,ולאקי. אצל הווטרינרים יש קונצנזוס (וזה לא קורה הרבה) חיות עם השם לאקי או ברכה, הם דווקא חסרות המזל. 
אם אתה רוצה שהשכנים שלך יהיו רגועים בזמן שכלבך מסתובב ליד ילדיהם אל תקרא לו בשם בעל משמעות אגרסיבית, זה נותן תחושה שאתה מעריך התנהגות שכזו והכלב אולי ישתדל לעמוד בציפיותיך. 
המלצות ידועות לבחירת שמות : לתת לחיה שם בעל שתי הברות, שם שקל להגות, ושם שקל לחיה לתפוס-בעל צלילים שורקים כמו S או כאלו שנגמרים ב-E לדוגמא מקס או מאגי. רצוי להימנע משמות שמתחרזים עם פקודות , לדוגמא "ג'ו " המתחרז עם  "לא". 

בעינינו הכי חשוב שהשם יהיה בעל משמעות חיובית עבורך, שכל פעם שתהגה אותו השם יגרום לך לחשוב על כלבך בחיבה, יעורר בך תחושות חיוביות, יעשה אותך שמח. והסיבה לכך פשוטה: טון הדיבור שלך ושפת הגוף שלך ישדרו מסרים חיובים, הכלב יקלוט את זה וזאת ערובה להידוק מערכת יחסים ושיפור התקשורת.

כשמדברים על  לשמות יש כמה שאלות שחוזרות על עצמן : 

האם אפשר להחליף שם לכלב?
כן. אם באיזה שהוא שלב אתה לא מרוצה מהשם עדיף להחליפו, כמובן לא בתדירות גבוהה, אל דאגה הכלב יתרגל לשמו החדש, וזה יקרה מהר משאתה מדמיין אם תקשור את השם החדש לדברים נעימים, כמו שאמר פעם מישהו שהפילוסופיה של הכלב היא - "תקרא לי איך שאתה רוצה העיקר שתקרא לי לארוחה". 

מה בדבר כינויי חיבה? 
הם מומלצים כשאתם רוצים לרתום את הכלב לשיתוף פעולה לא דרך פקודה, כמו בזמן תערוכה, במהלך טיפול ווטרינרי למשל, או סתם במשחק.

אני לא מצליח שלא להשתמש בשם הכלב כשאני גוער בו ,מה לעשות? 
נכון שההמלצה היא לצרף תמיד את שם הכלב לשפת גוף וטון דיבור חיובים, אך יש רגעים שיישום המלצה זו קשה, בעיקר אם יש ברשותך כמה כלבים. לכן כפיצוי הרגל עצמך לתת לכלבך באופן סדיר חיזוקים חיובים רבים שיבואו בצירוף לקריאה בשמו.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים