אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים
טלפון לשירות לקוחות אייאמס
באנר הרשמה אייאמס
באנר יוקנובה
באנר סרטונים אייאמס
החיים בבית

היכרות עם בני המשפחה
הטיפול בגורים יכול לפתח אצל ילדים את חוש האחריות והנתינה, אך יש לזכור: החתול אינו צעצוע ואינו כלי למידה, הוא יצור חי, רך ועדין עם צרכים ואישיות משלו.
לא תמיד יש לילדים את הגישה הנכונה לטיפול בגור העדין והם עלולים לפגוע בו או להכאיב לו, לכן יש להדריכם כיצד לנהוג בגור מיד עם הצטרפו למשפחה. יש להדגים לילדים כיצד להחזיק את הגור בצורה הנכונה - עם תמיכה לאורך גופו ולא להרימו תוך אחיזה בבתי השחי שלו. ניתן לאחוז את הגור בעורפו בדיוק כפי שאימו נהגה להעבירו ממקום למקום.

היכרות עם בעלי החיים הנוספים בבית
בימים הראשונים בזמן שהגור משוטט ובוחן את ביתו החדש יש לתחום את בעלי החיים האחרים בחדר סגור או לקשור אותם ברצועה. כאשר הם חופשיים יש לתחום את הגור. רק לאחר שהגור מתמצא במבוכי הבית ומרגיש בטוח, ניתן להכיר לו בעדינות ותוך ליווי שלכם את "בני הבית" האחרים.
יש לעקוב מקרוב אחרי בניית מערכת היחסים בין הגור לשאר הדיירים בבית. חשוב שלפחות בהתחלה הילדים ישחקו עם הגור בנוכחות ההורים - לטובת הילדים ולטובת הגור...

משחקים
הגור שלכם הוא למעשה "נמר קטן" ששמר על חלק מתכונותיו של הצייד. הוא סקרן ולומד בשיטת ה"ניסוי והטעיה".  כיצד רצוי להתנהג . הוא יתור את הסביבה, יארוב, יקפוץ, ויטפס כדי לפתח את יכולותיו הגופניות.
חשוב לעזור לו  לחדד את חושיו ומיומנותיו הטבעיות כצייד וזאת בעזרת משחקים מתאימים שיהוו אתגר עבורו וידמו פעולות מרדף וצייד - משחקים נעים או משחקי חכה המחקים מעוף של ציפור בטבע.
המשחק איתו יחזק גם את הקשר ביניכם. תוך כדי המשחק תוכלו להציב בפניו גבולות... 
החתולים אוהבים לשבת על מקומות גבוהים ומשם להתבונן על סביבתם (כפי שהטורף החתולי נוהג לעשות בטבע). אם אין לכם מקומות פוטנציאלים כאלה בבית, כדאי לרכוש "מתקן קומות" עבורו.    

הסכנות אורבות בפתח
הגור הקטן סקרן ולומד להכיר את סביבתו דרך שיטת ה"ניסוי והטעייה". חשוב להיות מודעים לסכנןת האורבות לו בבית - חפצים קטנים, חלקי משחק, תרופות של בני אדם, חומרי הדברה ואפילו סוג של צמחים הרעילים לחתולים.
יש להקפיד לסגור את מכסה האסלה בחדר השירותים, את מכונת הכביסה, המייבש והמדיח כדי שהחתלתול לא ינסה להכירם מקרוב. יש גם לסגור חלונות ולהגביל את הגישה למרפסת. כל זאת - עד שהחתול יתבגר - יכיר את סביבתו וניתן יהיה לסמוך עליו.

נסיעה עם החתול
החתול מתקשה להסתגל לנסיעה ברכב ובדרך כלל אינו בן לוויה להליכה ברגל. עם זאת יהיה עליכם לקחת את החתול לביקור אצל הוטרינר ועל כן חשוב להרגילו לנסיעות.
בנסיעה יש לקחת את החתול תמיד בכלוב וכדאי להרגילו לכלוב עוד בהיותו גור. אם החתול עצבני בשעת הנסיעה יש להרגיעו במילים אך בשום אופן לא להוציאו מהכלוב.


 

 

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים