אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים
באנר יוקנובה
באנר הרשמה אייאמס
טלפון לשירות לקוחות אייאמס
באנר סרטונים אייאמס
טיפוח וניקיון

הרגלי ניקיון בסיסיים
גורים רבים למדו מאימם כיצד להשתמש בארגז הצרכים. אם הגור שלכם עדין לא למד זאת, יש להרגילו לכך.
הניחו את הגור בארגז בזמנים קבועים, אם הוא עושה את צרכיו - שבחו אותו על כך.
חשוב שחול החתולים בארגז יהיה מתגבש מאיכות גבוהה, לא ייצר אבק ויהיה נעים למגע החתול (כמו חול החתולים המתגבש של "אולטרא קט"). אם תאכילו את הגור במזון משובח בעל נעכלות גבוהה, צואתו תהיה מוצקה וקלה לפינוי. נקו את הארגז באופן יום יומי, הגור ישתמש בו ברצון וחול החתולים יספיק לכם לתקופה ארוכה.

פרעושים וקרציות
גם אם הגור נקי וכך גם סביבתו, סביר שימצאו על גופו פרעושים ולעיתים גם קרציות. מספר בודד של פרעושים יכול להפוך ל"מכת פרעושים" תוך זמן קצר. התרבות פרעושים על גופו של הגור עלולה לגרום לו לאנמיה וכן לאלרגיה, גירודים ופצעים בעור, לכן יש לטפל באופן יעיל גם בפרעושים החיים, בביצים על גופו של הגור ובסביבת המגורים. התייעץ עם הוטרינר בקשר לטיפול המתאים. חשוב להקפיד על שימוש בתכשירים המתאימים לגורים.

ניקיון וטיפוח הפרווה
כבר מגיל שבועיים עובדים החתולים קשה על נקיונם בעזרת לשונם המחוספסת וכפותיהם. למרות זאת יש לעזור להם במלאכה ולסרק ולהבריש את הפרווה באופן שיגרתי כדי לנקותה מפרעושים ומשיער שנשר. יש להקפיד לעשות זאת במיוחד עם חתולים בעלי שיער ארוך.
החתולים ובעיקר בעלי השיער הארוך המנקים עצמם נמרצות, בולעים לעיתים חלק מהשיער. אם השיער אינו מופרש עם הצואה אלא מצטבר בקיבה, הוא הופך למעין "כדור פרווה". הדבר עלול לפגוע בהדרגה ביכולת ספיגת המזון ועלול להגיע עד לחסימת מעיים. לכן חשובה כל כך ההברשה וסילוק השיער שנשר. חשוב להתאים את סוג המברשת והמסרק לסוג הפרווה של החתול.
כדי לנתק את השיער המת מהעור אפשר להשתמש גם בכפפת טיפוח ולעסות בעזרתה את העור.
סירוק והברשה שיגרתיים ימנעו היווצרות קשרים בשיער ארוך אשר צוברים בתוכם ליכלוך ותאים מתים ועלולים לגרום לגרוי ולקשקשים בעור. 

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים