אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים
טלפון לשירות לקוחות אייאמס
באנר יוקנובה
באנר הרשמה אייאמס
באנר סרטונים אייאמס

תזונת הגור

בארבעת החודשים הראשונים לחייו הגור גדל באותו השיעור בו גדל ילד במשך 7 שנותיו הראשונות !
משקל גופו של הגור מוכפל כמעט מידי שבוע. על כן הכרחי לתת לו את התזונה העשירה ביותר כבר מההתחלה.
עד השבוע החמישי לחייו בערך, ניזון הגור מחלב אימו. בשבוע השישי ניתן להתחיל להאכילו במזון יבש לגורים. בגיל 12 שבועות הוא מוכן כבר לאכול רק מזון יבש.
בגלל קצב הגדילה המהיר הגור זקוק למזון עשיר במיוחד באנרגיה אך מאחר וקיבתו של הגור זעירה ביותר (כגודלו של אגוז לוז..) וכך גם פיו ושיניו - הוא יכול לאכול כמויות קטנות בלבד בארוחה אחת, לכן יש לחלק את מנת המזון היומית של הגור ל-4 ארוחות ביום.
מזון אייאמס לגורים הוא מזון מלא ומאוזן והוא מכיל בדיוק את כל מה שהגור זקוק לו כדי לגדול ולהתפתח לחתול בוגר, בריא וחזק. המזון מרוכז ועתיר באנרגיה ונעכלותו גבוהה ביותר משום שהוא מבוסס על בשר בלבד, ללא חלבונים צמחיים.
המזון מותאם בדיוק לקיבתו הקטנה של הגור ולכמות המזון המועטת שהוא מסוגל לאכול.

המעבר למזון בוגרים
החתלתול שלך יגיע לגיל ההתבגרות בסביבות גיל 6 חודשים. הוא אמנם יראה כמו לחתול בוגר אך הוא עדיין גדל וזקוק למזון הגורים המתאים לתקופת הגדילה. הוא יאכל כמויות גדולות יותר בכל ארוחה ופחות ארוחות במשך היום.
בסביבות גיל 12 חודשים ניתן להעבירו בהדרגה
למזון בוגרים תוך ערבוב עם מזון הגורים שלו.

"עשה ואל תעשה"

מיקום צלחת האוכל
יש למקם את צלחת האוכל וקערת המים של החתול בפינה נפרדת שאינה סמוכה לארגז הצרכים שלו. ניתן למקם פינה זו במטבח אך לא סמוך לשולחן האוכל המשפחתי.

מים טריים
יש להקפיד להשאיר לחתול קערה עם מיים טריים ונקיים מידי יום. לחתולים יש נטייה לפתח אבנים בדרכי השתן ושתייה מרובה הכרחית עבורם, במיוחד אם הם ניזונים ממזון יבש.

מזון אדם
אין לתת לחתול מזון אדם. זו תזונה שאינה מאוזנת המכילה שומן ותבלינים העלולים להזיק לבריאותו. החתול עלול להתרגל לטעמים אלה ולסרב לאכול את המזון המתאים לו. כמו כן הוא עלול להמשיך לחפש מזון זה על השולחן או על השיש במטבח ובשאר המקומות הלא רצויים ואף להצטרף לשולחנכם כאורח לא קרוא.
מוצרי חלב - החתול אינו מעכל היטב מוצרי חלב פרה ועלול להגיב להם בשלשולים, גזים וכאבי בטן.
שוקולד - אין לתת לחתולים שוקולד - שעלול להיות רעיל עבורם וכן אין להאכילם בביצה לא מבושלת.
טונה - חתולים אוהבים טונה. ניתן להאכילם בטונה, אך אין לבסס את תזונתם רק על הטונה משום שרמת הסידן בטונה נמוכה יחסית ורמת הזרחן גבוהה יחסית לדרישות התזונתיות של החתול.

מזון בהכנה ביתית
גם מזון אשר מבשלים בבית במיוחד לחתול אינו מומלץ. קשה לשמור במזון כזה על תכולה נכונה ומאוזנת של המרכיבים התזונתיים ובעיקר של המינרלים והויטמינים החיוניים לבריאות והתפתחותו של החתול.

מזון רטוב לעומת מזון יבש
מזון רטוב בקופסאות שימורים מכיל כ-80% מים, לכן ערכו התזונתי כמנת מזון הוא נמוך ביותר.
מזון יבש לעומת זאת מכיל רק כ-8%-10% רטיבות, הוא ניתן לאיחסון למשך זמן רב וניתן להשאירו בצלחת ההאכלה למשך היום מבלי שיתקלקל. החתלתול - שיכול לאכול מנה קטנה ביותר בארוחה אחת - יכול לגשת לצלחתו מספר רב של פעמים ביום.

החלפת סוג מזון
אם החלטתם מסיבה זו או אחרת להחליף את סוג המזון של החתלתול, יש לעשות זאת באופן הדרגתי על ידי ערבוב המזון הישן והחדש: יש להעלות בהדרגה את כמות המזון החדש ולרדת בהדרגה בכמות המזון הקודם.

הרחקת מזון כלבים
אם בביתך מתגורר גם כלב, יש להרחיק את צלחת האוכל שלו לאחר שסיים את ארוחתו. חתולים יאכלו בדרך כלל מזון כלבים בגלל סקרנותם, בגלל זמינות המזון שריחו דומה לריח המזון שלהם וכן גם צורתו.
מזון כלבים אינו מתאים ואינו מאוזן עבור חתולים וחסרים בו רכיבים תזונתיים החיוניים לחתול.

 

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים