אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים
טלפון לשירות לקוחות אייאמס
באנר הרשמה אייאמס
באנר יוקנובה
באנר סרטונים אייאמס

תזונת החתול המבוגר

אחת התכונות הנערצות עליינו בחיות המחמד שלנו היא הילדותיות הכמעט נצחית שלהן, ותעיד על כך הפנייה אליהן בשפה מתנגנת וילדותית, כאילו היו (תמיד) בנות שנתיים. ובכל זאת, כמו כולנו, גם הן מזדקנות ומהר מידי למגינת ליבנו.

עליה ברמת החיים ובתוחלת חיינו מלווה גם את חיות המחמד שלנו בזכות מודעות, טיפולים מונעים, היגיינה, רפואה וטרינרית מתקדמת וכמובן מזון משופר לגיל השלישי.

החתולים המזדקנים פעילים פחות, מערכות גופם יעילות פחות ויכולתם להשתקם ממחלות וטראומות מוגבלת ואיטית יותר. השינויים החלים בגופם כוללים ירידה בתיפקוד מערכת החיסון, אבדן המסה השרירית, דלקות פרקים, בעיות שיניים וחניכיים, אי סדירות במערכת העיכול, משקל עודף, אבדן חיוניות העור וירידה באיכות הפרווה.

ברמה הפיזיולוגית, "הזדקנות" הכבד, הכליות, מערכת הלב וכלי הדם ומערכת החיסון מחלישה את יכולת הכבד לנטרל רעלים, הכליות לסנן חומרי פסולת, הלב וכלי הדם לעמוד במאמצים ומערכת החיסון להתמודד עם מחלות זיהומיות.

ברמה המטבולית, שינויים ניכרים בחילוף החומרים של הפחמימות וחומצות השומן בגוף עלול לגרום לסכרת מחד ועודף משקל מאידך הכרוכים זה בזה.

חשיבותה הרבה של תזונה מאוזנת לחיות מחמד מזדקנות היא בהתייחסותה למכלול השינויים המתרחשים בו זמנית:

שמירה על משקל אופטימלי, בריאות המפרקים, הגיינת הפה, מניעת דלקות, סיוע למערכת החיסון והקטנת הצטברותם של הרדיקלים החופשיים (התורמים להזדקנות) בתאי הגוף.

בעזרת מזון לחתולים מבוגרים "אייאמס סניור" (Iams Senior) ניתן להתמודד טוב יותר עם כל השינויים הבלתי נמנעים הללו.

חלבון איכותי מן החי (עוף או כבש לדוגמא) ברמות גבוהות (מרמות החלבון הדרושות לכלב בוגר) ובנעכלות גבוהה מסייע להתמודד עם אבדן המסה השרירית וירידה בתיפקוד מערכת החיסון (הזקוקה לחלבונים הבונים את נוגדני המערכת).

שומן ברמות מופחתות מתאים לצריכת אנרגיה מוגבלת לחיות פחות פעילות וימנע השמנת יתר. תוספת חומצות שומן GLA (שיצורו פוחת עם השנים) תורמת לכושר הגוף להתמודד טוב יותר עם דלקות שונות.

פחמימות מסוימות כמו שעורה ודורה מספקות אנרגיה זמינה לגוף וממתנות את עליית הסוכר בדם בעקבות ארוחה ותורמות בכך לחילוף חמרים מאוזן יותר. תוספת L-קרניטין מסייעת לשריפת השומנים, מונעת השמנה העלולה בגיל מבוגר לתרום לסכרת.

סיבים התוססים בחלקם כמו סלק סוכר, מסייעים לתיפקוד המעי, הן בשיפור תנועת המעי (פריסטלטיקה) והן בשיפור בזרימת הדם לדפנות המעי. תוספת סיבי FOS מייצבת את אוכלוסיות החיידקים המסייעים לעיכול על חשבון החיידקים הפתוגנים.

חשיבותם הרבה של נוגדי החימצון ( ANTIOXIDANTS ) היא בסילוק חומרי הפסולת של התאים. כך למשל ויטמין E, משפר את תיפקודם של תאי הדם הלבנים החיוניים למערכת חיסון תקינה.

חומרים תומכי סחוס במזון: גלוקוזמין וכוינדרוטין המהווים את אבני הבנין של סחוסי המפרקים ומקילים על צליעות וקשיי הליכה במקרים של דלקות פרקים כרוניות.

מתי הופך החתול הבוגר למבוגר? שאלה פשוטה ותשובות לה רבות. מקובל להתייחס לגיל השלישי כאל השליש האחרון או הרבע האחרון של תוחלת החיים הממוצעת.
כך שחתול ביתי יהפוך למבוגר בגיל 7 לערך.

את כל המרכיבים המוזכרים כאן וחיוניים לבריאות החתול המבוגר ניתן למצוא בקו במזון "אייאמס סניור" (Iams Senior)  

 


 

 

                           בתמונות - אלטלנה. למרות שלא נראה כך, הוא כבר בן 8, בריא וחיוני כתמיד.

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים