אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים
באנר יוקנובה
באנר הרשמה אייאמס
טלפון לשירות לקוחות אייאמס
באנר סרטונים אייאמס

בריאות המפרקים

שכיחות מחלת מפרקים בחתולים מבוגרים גבוהה ממה שחושבים. בעיות שלד ומפרקים פחות מוכרות בחתולים. לכן מפתיעה כמות המקרים (34%!!) של חתולים שמוצאים אצלם ממצאים רדיולוגים (בצילום רנטגן) המצביעים על בעיות מפרקים למרות שהחתול לא מראה שום סימן לקיומה של הבעיה.  שינויים ניוונים במפרקים קורים עם הגיל גם בחתולים, עם הגיל כתוצאה מתהליכים ביומכניים וביוכימים חל ניוון בסחוס המפרקי.  במצב תקין קיים איזון בין יצירת סחוס לפירוקו ,כוחות ועומסים שונים הפועלים על המפרקים וחומרים המיוצרים בו חלקם משמשים כטריגר לבניית הסחוס וחלקם מביאים לשחיקתו, הבעיה מתחילה כשהאיזון מופר ויכולת התיקון של הגוף יורדת, מצב כזה קורה בהזדקנות.                                                                                                            

בחתולים אין התאמה בין מצב המחלה לסימנים הקליניים שלה ולכן קשה לזהות את קיומה של הבעיה, שנים רבות הניחו בטעות שבעיות אלה אינן נפוצות בחתולים. חתולים ידועים בהתמחותם להסתיר כאב. לעומת כלבים, חתולים עם בעיית מפרקים לא צולעים וזאת בגלל יכולתם להעביר עומס משקל בין 4 הרגלים. הכאב יבוטא בחתולים בשינויים התנהגותיים,לפעמים השינויים קלים ביותר ומקושרים להאטה עם הגיל. חתול שאהב לבלות את יומו בתצפית מאדן החלון או בשינה על גב הספה יתחיל לשכב על הרצפה בנקודה שטופת שמש בגלל קושי בלקפוץ . עשיית צרכים מחוץ לארגז החול, התנהגות נרגנת, פחות חברותי- לא משחק ולא מעוניין באינטראקציה, ירידה בטיפוח בגלל ירידה בגמישות המפרקים וכאב, מה שגורם להופעת קשרים בפרווה ולמראה מוזנח של חתול שהיה פעם מטופח. חתול בריא ישן רוב שעות היום, זה לא התנהגות נורמאלית שחתול ישב רוב היום ער במנח סטרנלי (על גחונו) ולא יזוז.

העובדה שחתולים בעלי גודל גוף קטן ושלא מצפים מהם לפעילות כמו מכלבים הביאה לטעות בתפיסה שהם מסתגלים לבעיה ולכן אין צורך בטיפול. רק לאחר ששמו על רגלי חתולים מתקן אלקטרוני הסופר צעדים וראו שבעיית המפרקים מביאה לירידה בתנועתיות החתול, הבינו שהבעיה דורשת טיפול. בעוד שבכלבים ואנשים חלק מהטיפול כולל תרופות נוגדות כאב ודלקת לכל החיים, בחתולים בגלל פינוי איטי של תרופות אלו מהגוף יש חשש בטיפול מתמשך. לכן תזונה מתאימה ושמירה על משקל גוף אידיאלי חשובים ביותר בחתול עם בעיית מפרקים להקלה ולתמיכה.חתול שמן בסיכון של פי 5 לפתח בעיית מפרקים!  איימאס סניור הינו מזון המכיל חלבון איכותי מן החי, ברמות ובנעכלות גבוהה מסייע להתמודד עם אבדן המסה השרירית בחתול המבוגר.מזון זה הינו דל שומן, מתאים לצריכת אנרגיה מוגבלת לחיות פחות פעילות ומונע השמנת יתר. בעל תוספת חומצת שומן GLA (שיצורה פוחת עם השנים) התורמת להתמודדות טובה יותר של הגוף עם דלקות שונות.תוספת של חומרים תומכי סחוס : גלוקוזמין וכוינדרוטין המהווים את אבני הבניין של סחוס, תורמים ליצירת סחוס בריא ותקין ומעכבים חומרים האחראים על פירוקו . כמו כן חשובה יצרת סביבה המקלה על החתול ומביאה לשיפור באיכות חיוו, המאפשרת גישה נוחה למזון ולמים (לא במקום גבוה שהחתול מתקשה לטפס אילו), ארגז צרכים שדופנותיו לא מוגבהות והוא לא מחייב קפיצה לתוכו, רמפה להגעה לנקודות החביבות עליו- מקום תצפית או שינה המועדפים על החתול ומקום שינה מרופד וחמים.

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים