אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר אייאמס
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר הרשמה יוקנובה
באנר סרטונים יוקנובה

* האם כלב יכול להיות " גנב" ?

כמה פעמים מצאת עצמך רודף בחוסר אונים אחרי הכלב שלך כשבפיו הגרב הכי אהובה עליך ?

לכל אלה שמוצאים עצמם במרדף מנסים לחלץ פריט חשוב שלהם או יותר גרוע -של שכנם מפיו של כלבם כמה טיפים איך לעשות זאת במינימום נזקים (לפריט ולך).
בשפה המקצועית זה נקרא "התנהגות גניבה" . גניבה זו מילה חזקה מדי החוטאת לכלב ולמניעיו.
המניעים של הכלב פשוטים למדי : כלבים לעתים "גונבים" משהו שלתפיסתם הוא מעניין אותך כי הם פשוט רוצים לפתות אותך לשחק. הם יפעילו את הגירוי למשחק הזה זה לא רק כלפיך אלא גם כלפי כלבים אחרים. צריכים לזכור שלעיסה היא צורך:למשל גורים שצומחות להם שיניים לעיסה מרגיעה את החניכיים (בדיוק כמו תינוק) , הלעיסה משמשת גם כאמצעי חקירה (לכלב אין ידיים למישוש), להפגת שיעמום, להוצאת אנרגיות ולהפגת מתחים.
ישנם שני דברים שחשוב להבינם בהקשר זה, האחד הוא- שאופן תגובתך יקבע לא רק את גורל החפץ שיצאת לחלץ בזה הרגע אלא גם את גורלם של כל החפצים העתידים למצוא את דרכם לפה של כלבך. דבר שני חשוב לזכור שהתנהגות זו של הכלב נובעת מרוח השובבות שלו ומהעובדה שהוא בעל אינסטינקטים חזקים של נשיאת דברים בפה לכן כעס לא יעזור.
 
מה לא כדאי לעשות:
1. להתחיל במרדף זה רעיון גרוע. כי הרי הכלב השיג את מה שרצה-גירוי למשחק.
2. כלל שתמיד כדאי לזכור : הכלב תמיד צריך לבוא לקראתך ולא לברוח ממך.
3. אין לחלץ את הפריט מתוך פיו של הכלב בכוח . פעולה זו מפעילה את תגובת "הילחם או ברח "ונותנת לכלב סיבה חדשה לברוח -הפחד ממך.
4. טעות חמורה ביותר היא להעניש את הכלב כאשר הכלב מחזיר לך את החפץ או כשהצלחת לחלץ את החפץ מפיו. אם אתה רוצה להרגיל אותו להחזיר לך או לשמוט את החפץ מפיו הכלב צריך להבין שזו עסקה שווה מבחינתו. אתה צריך להיתפס בעייני הכלב כאמין וכמקום מבטחים. כעס, צעקות ועונשים יעשו את ההפך.

מה כן לעשות:
במקום להתרגז ולהיכנס לעימות הצטרף למשחק. במקום לרדוף אחרי הכלב תברח , עכשיו הכלב יצטרך לרדוף אחריך ולשכנע אותך לקחת את החפץ, זרוק משחק שלו במקום , אמן אותו להחזיר לך את החפץ -השתמש במילה קבועה כמו "הרם" ו"תן" וכשזה קורה תשבח אותו,  תצ'פר אותו. התנהג כלפי הכלב כאילו הוא עוזר לך להרים את החפץ או לסחוב אותו, תתפלא באיזה קלות גישה כזו תהפוך את הכלב למאושר . הרי בשביל כלב הסיבה העיקרית לאושר היא היכולת שלו להשביע את רצונך.
כאשר אתה תופס את הגור לועס פריט שלך בצע מהלך מהיר –הסב את תשומת ליבו למשחק מתאים ואהוב עליו וכאשר הגור עובר למשחק שלו שבח אותו על כך. קרוב לוודאי שתצטרך לחזור על זה מספר פעמים עד שיבין איזה צעצועים שייכם לו ומותרים ללעיסה ואיזה לא. כדי למנוע בלבול אל תיתן לכלבך ללעוס נעליים ישנות או פריטים ישנים שלך ואל תתעלם כשהוא לועס פריטים שאין לך צורך בהם, הרגל את הכלב לשחק אך ורק בצעצועים שלו.

לעומת גישה זו ישנם מאלפים ומטפלים בהתנהגות הנוקטים בגישה שונה לפיה במקרים אלה יש להתעלם מהכלב ולא להגיב בתקווה שמחוסר עניין הכלב יניח לחפץ. בגישה המוצגת כאן טמונה  הזדמנות טובה לשיפור שיתוף הפעולה בניכם ולחיזוק התקשורת. המשחק הפעיל יהווה גם פעילות גופנית מהנה עבור שניכם. תהנו.

 

 

דרונט בניית אתרים