אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר אייאמס
באנר הרשמה יוקנובה
באנר סרטונים יוקנובה

* רוצה את אמא

 

שבוע שעבר שמעתי על שני אימוצים חדשים.
שתי משפחות אימצו גורים, לשתי המשפחות יש דבר אחד משותף שבגללו יש לי עצב גדול בלב.
שני הגורים היו בקושי בני חודש כשהגיעו לביתם החדש!
מפוחדים, חסרי אונים, בקושי אוכלים לבד, כך התחילו את חייהם החדשים.

לצערי, אנשים רבים שמעוניינים להוסיף כלב למשפחתם, לא "עושים שיעורי בית" לפני האימוץ ולא יודעים שאחד הדברים החשובים ביותר – הוא זמן הפרדת הגור מאמו ואחיו לשגר.
גורים מוכרחים לשהות עם אמם ואחיהם עד גיל 8 שבועות ובכל מקרה לא מוקדם מ 7 שבועות. הסיבות לכך הן גם התנהגותיות וגם רפואיות.

לא אלאה אתכם במאמר ארוך על התקופות הקריטיות בחיי גור כלבים, אך כן אמליץ לכם לקרוא על הנושא ולהבין אותו לפני שאתם מאמצים גור חדש.
הנה מספר נקודות חשובות שאתם חייבים לדעת:
בית הספר הראשון של הגור הוא משפחתו המצומצמת – אמו ואחיו לשגר.
במה שלנו נראה כמשחק פשוט, הגור לומד לווסת את עוצמת הנשיכה שלו, מתרגל שפת גוף כלבית ומקבל אזהרות מאמו כשהוא חוצה את הגבולות. שלב זה מתחיל בגיל 3 שבועות ומסתיים בגיל 7 שבועות. גור שהופרד לפני הזמן עלול לסבול מבעיות התנהגות שונות כגון תקשורת לקויה, חרדות שונות, תלות ואף תוקפנות.
מבחינה בריאותית מומלץ להחמיר אף יותר ולהפריד את הגור בגיל 8 שבועות. הסיבה לכך היא שהמערכת החיסונים של הגור מוגנת בתחילה ע"י הנוגדנים של אמו, שעברו אליו מהשליה ומהחלב. נוגדנים אימהיים אלה הם הסיבה שאי אפשר לחסן גור בגיל צעיר היות והנוגדנים האימהיים מנטרלים את החיסון. בנוסף, הם מונעים ממערכת החיסון של הגור לפעול בצורה עצמאית. רמות הנוגדנים האלה הולכות ויורדות ובזמן שבין גיל 6 ל 8 שבועות "זמן הרגישות" רמות הנוגדנים שעברו מהאם לגור נמוכות מכדי להגן עליו מפני מחלות אך עדיין גבוהות כדי לנטרל חיסון או להפעיל את מערכת החיסון העצמאית של הגור. לכן, בתקופה זו הגור רגיש במיוחד להדבקה וכל שינוי יגביר את הסיכון.

מגדל המוסר גורים לפני הזמן הוא מגדל לא אחראי שלא טובת הכלבים עומדת נגד עיניו ומומלץ להתרחק ממנו. מגדל אחראי ימסור את הגורים בגיל הנכון, אחרי חיסון ראשון ותילוע.
כשאתם באים לבחור את הגור שלכם, ודאו שסביבת המחיה של הגורים נקייה ונעימה, שהגורים והאם בעלי מראה חיוני ויש להם מרחב מספיק לשוטט בו. דברו עם המגדל, צפו ממנו לשאול אתכם שאלות ולא למסור את הגור לכל דורש.
הכלב שלכם מתעתד לחיות אתכם ב 15 שנים הבאות, אנא ודאו שהתחיל את חייו כראוי.

דרונט בניית אתרים